16W dniach 10-13.09.2013r  uczniowie OSW w Nowym Siodle wzięli  udział w wycieczce turystyczno-krajoznawczej w Pieniny zorganizowanej przez Fundację Pomocy Dzieciom Niesłyszącym „Usłyszeć Świat”. Wycieczka odbyła się w ramach realizacji zadania publicznego pt: „Upowszechnianie i promocja krajoznawstwa oraz turystyki” współfinansowanego przez Powiat Wałbrzyski. Uczniowie mięli zapewniony min: transport, noclegi w schronisku „Orlica „ w Szczawnicy,  wyżywienie i bilety wstępu. W czasie wycieczki  zwiedziliśmy Szczawnicę, weszliśmy  na Trzy Korony, skąd podziwialiśmy „zapierającą dech w piersiach” panoramę okolicy. Zwiedziliśmy i poznaliśmy historię  zamku w Niedzicy i  ruin zamku w Czorsztynie, płynęliśmy statkiem po jeziorze czorsztyńskim. Razem z flisakami, w bardzo miłej atmosferze, uczestniczyliśmy w spływie przełomem Dunajca ( na trasie Sromowce Wyżne- Szczawnica). Było trochę zimno ale PIĘKNIE ! W drodze powrotnej zwiedziliśmy położony w malowniczej scenerii Park dinozaurów Dinozatorland  w Zatorze, gdzie znaleźliśmy się w dziwnej krainie  pełnej mitologii,  owadów ,  bajek i przede wszystkim pełnej naturalnej wielkości ożywionych okazów dinozaurów. Brrr.., było strasznie i …………wesoło. Do Ośrodka wróciliśmy zmęczeni ale pełni niesamowitych wrażeń i przeżyć.