SZKOŁA PODSTAWOWA, BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA
Dane osobowe RODO

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych

tel. 601822371, e-mail: iod@bajan.com.pl

 

RODO

Biuletyn Informacji Publicznej
Kalendarz
luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  
Facebook

Miesięczne archiwum: luty 2023

Nasza placówka aktywnie włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, który był obchodzony 7 lutego. W dniu 10 lutego 2023r. w klasach VII – VIII oraz w klasach szkoły branżowej zespół ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej przeprowadził warsztaty pt. „Bezpieczni w Internecie”. Uczniowie rozwiązywali zadania, z których dowiedzieli się, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci oraz poznali zasady, którymi należy się kierować podczas surfowania w internecie. Uzyskali również wiedzę gdzie i u kogo mogą uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa. Uczniowie skorzystali z informacji na temat bezpieczeństwa online: prywatności, cyberprzemocy, niebezpiecznych treści, hejtu, czy nadużywania Internetu. Utrwalili zasady netykiety. Rozwiązywali quiz interaktywny na platformie Wordwall oraz Learning Apps, a także sprawdzali wiedzę w quizie pt. „Co wiesz o Internecie?” Obejrzeli film pt. “Zagrożenia cyfrowego świata – Jak być bezpiecznym w Internecie?” Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, odkodowali hasła związane z bezpieczeństwem w sieci. W pracy zespołowej wykonywali ćwiczenie wskazując w rozsypance zdań na właściwe i niewłaściwe zachowania w Internecie. Odbyła się pogadanka na temat hejtu i jego konsekwencji, mowy nienawiści oraz sposobów radzenia sobie z tymi zagrożeniami. Podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu są znane, ale warto o nich przypominać częściej.

Wspólne zdjęcie- wycieczka na lodowisko
Wspólne zdjęcie- wycieczka na lodowisko

W dniu 8 lutego 2023r. grupa uczniów wyjechała na lodowisko do Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Niektórzy uczestnicy wykazali się już dużymi umiejętnościami jazdy na lodzie. Nie obyło się oczywiście bez upadków, ale pomoc koleżeńska zjawiała się bardzo szybko aby wstać i jechać dalej. Niektórzy dzielnie próbowali utrzymać równowagę na lodzie i trzymali się czasem mocno bandy, lecz poczucie humoru nie odpuszczało nikogo. Po odjazdowej zabawie na lodowisku nadszedł czas na rozgrzewający posiłek w McDonald’s. Wycieczce towarzyszyła fantastyczna atmosfera, emocji było co nie miara, a uczestnikom dopisywał dobry humor.

Dzień Pozytywnego Myślenia

2 lutego obchodzony jest Dzień Pozytywnego Myślenia. Z tej okazji zespół ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej w naszym ośrodku zorganizował dla uczniów klas III- VII warsztaty. Podczas zajęć przybliżono wychowankom to wydarzenie. Uczestnicy warsztatów prezentowali wykonane zadania ,mówili, które aktywności sprawiają im największą radość i przyjemność. Pisali i mówili o tym, co dobrego przydarzyło im się w ostatnim czasie. Czytali i omawiali cytaty o optymizmie i pozytywnym myśleniu. Dowiedzieli się jaka jest różnica miedzy optymistą, a pesymistą. Uczyli się mówienia komplementów i miłych słów, co w sobie lubią, co robią dobrze. Każdy z nich rysował kolorowanki z uśmiechami, rozwijając swoją kreatywność. Zajęcia zostały podsumowane wnioskiem, że każdy z nas może mieć inne mocne strony i talenty, a każde są tak samo ważne i niezwykłe. Celem wydarzenia było uświadomienie jak wielką moc sprawczą mają nasze myśli, a pozytywne myślenie pozwala nam uwierzyć we własne możliwości.

Milne  Kubuś Puchatek (fragment książki) Dzień Misia
Milne Kubuś Puchatek (fragment książki) Dzień Misia

Dnia 26 stycznia 2023 r w naszym Ośrodku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu pt. „Maska karnawałowa” oraz „Zabawa karnawałowa”. Uczestnicy wykonali przepiękne maski, które zaprezentowali na „Pokazie mody” ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc komisja konkursowa zdecydowała nagrodzić wszystkich uczestników słodkim podarunkiem.

Podczas „Zabawy karnawałowej” wychowankowie brali udział w „Tańcu na gazecie”, „Tańcu z balonem”, „Przejściem pod przeszkodą”, „Zgadnij słowo”, „Co wylosujesz…?”, „Zjedz jabłko”, „Zabawa- Historia o rodzinie w zoo”.
Karnawał był udany.

Opiekunowie Rady Wychowanków jeszcze raz GRATULUJĄ I DZIĘKUJĄ ZA ZABAWĘ!!!