REGULAMIN  OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
,,SIŁA I NIEŚMIERTELNOŚĆ NAUCZANIA ŚW. JANA PAWŁA II”

Konkurs pod patronatem
Biskupa Diecezji Świdnickiej- Jego Ekscelencji bpa Ignacego Deca
Starosty Powiatu Wałbrzyskiego Pana Krzysztofa Kwiatkowskiego

I. INFORMACJE OGÓLNE

1. Organizatorem Konkursu jest: Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Nowym Siodle.
    Adres: Nowe Siodło 73  58-350 Mieroszów

Tel. 74 8458223
mail: nowesiodlo@interia.pl
Osoba odpowiedzialna: Monika Czopek tel. 695136900

2. Konkurs włącza się w projekt ,,Dar na stulecie”, organizowany    dla uczczenia setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II przez: Stowarzyszenie Lednica 2000, Centrum Myśli Jana Pawła II, Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II, Stowarzyszenie ,,Środowisko Ks. Karola Wojtyły- św. Jana Pawła II”, Instytut Tertio Millenio. Szczegóły akcji: www.darna100.pl

II. CEL I PRZEDMIOT KONKURSU

1. Celem Konkursu jest:
    – przybliżenie dzieciom i młodzieży osoby Św. Jana Pawła II oraz jego ponadczasowego nauczania,
    – uczczenie setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II,
    – podkreślenie ponadczasowości i siły przekazu nauczania Papieża Polaka,
    – zachęcanie dzieci i młodzieży do twórczości własnej inspirowanej bogactwem kulturowym i historycznym narodu polskiego,
    – rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży.
  • Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu przez ucznia pracy plastycznej interpretującej wybrany tekst z nauczania Św. Jana Pawła II. Można odnieść się do proponowanych tekstów (załącznik nr 3)  bądź wybranych samodzielnie. Cytat (maks. 3 zdania) powinien znajdować się na pracy. Technika prac jest dowolna.
  • Kategorie wiekowe:

Do konkursu każda placówka może zgłosić 4 prace- po jednej z każdej kategorii wiekowej:
– uczniowie kl. V szkoły podstawowej,
– uczniowie kl. VI szkoły podstawowej,
– uczniowie kl. VII szkoły podstawowej,
– uczniowie kl. VIII szkoły podstawowej.

• W każdej kategorii wiekowej zostaną wyłonione 3 prace, za które autorzy otrzymają nagrody rzeczowe.

III. TERMINARZ

1. Konkurs trwa w okresie od 30.09. do 8.11.2019 roku.
  2. O terminie oraz miejscu wystawy i uroczystości wręczenia nagród uczestnicy zostaną poinformowani mailowo bądź telefonicznie.

IV. ZASADY UDZIAŁU W KONKURSIE

1. Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych.
  2. Konkurs ma charakter ogólnopolskiej rywalizacji pomiędzy placówkami edukacyjnymi.
  3. Prace uczniów do Konkursu zgłasza nauczyciel/opiekun.
  4. Prace należy dostarczyć do siedziby Organizatora: Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy Nowe Siodło 73 58-350 Mieroszów w terminie: do 08.11.2019r.
  5. Zgłoszona do Konkursu praca konkursowa musi być pracą indywidualną jednego uczestnika. Jeden uczestnik może zgłosić do Konkursu tylko jedną pracę konkursową. W Konkursie mogą brać udział jedynie te prace konkursowe, które nie zostały wcześniej nigdzie opublikowane i nie wygrały żadnego innego konkursu plastycznego.
  6. Prace konkursowe złożone na Konkurs nie podlegają zwrotowi.
  7. Prace mogą być wykonane w dowolnej technice. Format prac: A4 lub A3.
  8. Każda praca powinna być podpisana z tyłu: imieniem i nazwiskiem autora oraz nazwą Placówki.