Miesiąc kwiecień dedykowany był naszej Ziemi, jej ochronie i dbaniu o nasz wspólny dom. Zróbmy wszystko aby każdy dzień, nie tylko ten kwietniowy był Dniem Ziemi. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami ogłosili konkurs plastyczno-językowy promujący Dzień Ziemi. Konkurs kierowany był do uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VIII i klasy szkoły branżowej I-III. Zadaniem wychowanków było zaprojektowanie ulotki zachęcającej do ochrony naszej Ziemi z wykorzystaniem haseł zarówno w języku polskim jak i w języku angielskim.
Celem konkursu było:

1.  Podnoszenie świadomości ekologicznej uczniów.
  2. Zachęcanie do działania na rzecz dbania o naszą planetę.
  3. Doskonalenie umiejętności pisania w języku obcym.
  4. Kształtowanie kreatywności i wiary we własne umiejętności.

Powstały piękne prace, spośród których komisja wybrała laureatów, oto oni:klasa: IV-VIII szkoła podstawowa
1 miejsce: Roksana Z. klasa Va2 miejsce: Dorota Ł. klasa VII3 miejsce Angelika S. klasa VIIIwyróżnienie: Maciej T.
klasa I-III szkoła branżowa1 miejsce: Michał H. klasa IBR2 miejsce: Damian F. klas IIBRA3 miejsce: Łukasz H. klasa IIBRAwyróżnienie: Ewelina K.Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i medal „Przyjaciela Ziemi”. Gratulujemy laureatom i zapraszamy na fotorelację.