Tegoroczny Dzień Dziecka wychowankowie spędzili bardzo aktywnie na wielu imprezach.

Aktywny wypoczynek – nie tylko słodycze

1 czerwca, dzięki zaproszeniu Pana Starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego, wzięliśmy udział w Dniu Dziecka organizowanym przez Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego oraz Wójta Gminy Walim, któremu towarzyszyło otwarcie sowiogórskiego skate parku w Walimiu. Na uczestników czekało wiele atrakcji, gier, zabaw i niespodzianek, a także słodki poczęstunek. Największą popularnością wśród naszych uczniów cieszyły się trampoliny. Po skakaniu mogliśmy ochłodzić się lodami oraz skosztować waty cukrowej. Chętnie włączaliśmy się do wspólnego tańca oraz śpiewania. Po zabawie uzupełniliśmy siły pysznym bigosem i grochówką.
Organizatorom imprezy dziękujemy za zaproszenie i dobrą zabawę!

W placówce organizatorami szkolnej imprezy byli nauczyciele wychowania fizycznego. Tego dnia dopisała nam pogoda, humory i energia do sprawdzenia własnych sił w różnych konkurencjach sportowych oraz zabawach.

Uczniowie Szkoły Branżowej, przy wsparciu nauczycieli przedmiotów zawodowych, w ramach warsztatów, które odbyły się 31 maja pt. „Słodkości i inne pyszności” przygotowali słodki poczęstunek dla swoich kolegów i koleżanek oraz przybyłych gości.
Z okazji Dnia Dziecka w nasze progi zawitali też mili goście z upominkami – Pan Rafał Wójcik z grupą młodzieży z I LO w Wałbrzychu. Na świeżym powietrzu rozegraliśmy m.in. turniej plenerowy Kubb, turniej koszykówki, a także spróbowaliśmy swoich sił w przeciąganiu liny. Nawiązaliśmy nowe znajomości i świetnie się bawiliśmy.
Naszym gościom serdecznie dziękujemy za odwiedziny, wielkie serce i wspólnie spędzony czas.

W godzinach popołudniowych wychowankowie naszego Ośrodka wraz z wychowawcami udali się, na wycieczkę pieszą na „Polanę pod Czerwoną skałą” w Golińsku.

Od początku do końca wycieczki dopisywał wspaniały humor oraz jeszcze ładniejsza pogoda…

Przechodziliśmy przez ścieżkę dydaktyczną, gdzie dowiedzieliśmy się jakiego rodzaju jest skała, oraz jakie występują tam grzyby, drzewa, a także rośliny. Czekało na nas rozpalone ognisko, na którym piekliśmy pyszne kiełbaski. Spędziliśmy mile czas grając w „Zośkę” i tańcząc „Chocolate”. Do Ośrodka wróciliśmy pełni wrażeń po całym dniu świętowania.

DZIEŃ DZIECKA BYŁ BARDZO UDANY!!!