28 marca wszyscy wychowankowie z naszego ośrodka wybrali się do Straży Pożarnej w naszym mieście Mieroszów. Dzięki życzliwości Panów Strażaków dzieci mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy a także, że strażacy nie tylko gaszą pożary, a biorą udział w akcjach ratowniczych, pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa itd. Wychowankowie wysłuchali prelekcji na temat udzielania pierwszej pomocy i miały możliwość odbycia ćwiczeń praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Analizowali proces oddychania podczas ćwiczeń sztucznego oddychania na fantomie. Dzieci z zaciekawieniem oglądały węże, prądownice i inne elementy wyposażenia wozu, miały też możliwość tryskać wodą ze strażackiego węża. Z ogromnym entuzjazmem obserwowały wóz strażacki ze specjalnym podnośnikiem, przeznaczonym do akcji na dużych wysokościach. Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście na podnośnik a także przejazd quadem. Wychowankowie wykazali ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną  wiedzę. Na zakończenie nasi wychowankowie podziękowały strażakom, życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu i podarowały słodki poczęstunek oraz Świąteczny upominek  a w zamian za to strażacy przygotowali pyszne kiełbaski z grilla.  Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia przed budynkiem Straży Pożarnej. Z wycieczki wychowankowie wrócili pełni niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

WSPÓLNE ZDJĘCIE