W związku z nadchodzącymi wakacjami, 21 czerwca 2023 r. w naszej placówce odbyło się spotkanie z udziałem Policjantów na temat bezpiecznych wakacji. Spotkanie zostało podzielone na dwa bloki: dla klas starszych oraz młodszych. Pierwsze spotkanie przeznaczone było dla uczniów klas IV-VIII i szkoły branżowej. Korzystając z pięknej pogody Pan Policjant przeprowadził zajęcia na wolnym powietrzu, gdzie aktywnie i na sportowo spędziliśmy czas. Potem wróciliśmy do szkoły na pogadankę. Poruszane tematy cieszyły się zainteresowaniem wśród uczniów. Spotkanie miało na celu utrwalenie zasad bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku, a także propagowanie zdrowego i bezpiecznego trybu życia – wolnego od przemocy i używek, popularyzację kultury fizycznej , zachęcenie do aktywności sportowej.
W drugim spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-III. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z Panem Policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa na podwórku, poza domem. Funkcjonariusz zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby unikania zagrożeń ze strony nieznajomych osób. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.
Bardzo dziękujemy Panom Policjantom za ciekawe zajęcia.

Zdjęcia wykonane przy użyciu sprzętu #LabolatoriaPrzyszłości #LabolatoriaPrzyszlosci