Logo manufaktury  Dzika Owca
Logo manufaktury Dzika Owca

W dniu 26 października 2023r. grupa uczniów uczestniczyła w warsztatach z lepienia w glinie w pracowni artystycznej – w Manufakturze Dzika Owca w Sokołowsku. Zajęcia z rękodzieła poprowadziła pani Dagny.
Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, jakie właściwości ma glina i jak z niej zrobić naczynia i figurki. Usprawniali umiejętności lepienia naczyń – wałkowania, wykrajania, łączenia, wygładzania, sprawdzali, jak glina reaguje na dotyk, jaka jest plastyczna i krucha jednocześnie. Poznali rodzaje gliny i różnice, jakie są między nimi, który rodzaj gliny sprawdzi się przy mniejszych, a który przy większych projektach. Glina to niezwykły materiał, który może mieć różne barwy – białą, ceglastą, różową, szarą albo szarozieloną. Uczniowie poznali narzędzia niezbędne do pracy w glinie oraz jak przygotować glinę by z łatwością poddała się dłoniom. Dowiedzieli się jak przygotować ulepione formy do wypieku i szkliwienia oraz w jakiej temperaturze należy je wypalać. Wiele emocji wzbudziło dekorowanie ulepionych form poprzez odciskanie, wycinanie i żłobienie.
Po zakończonych warsztatach uczestnicy warsztatów wyszli z pracowni z poczuciem sprawczości i twórczo spędzonego czasu.

Zdjęcia wykonane przy użyciu sprzętu #LabolatoriaPrzyszłości #LabolatoriaPrzyszlosci