W dniu 18 maja 2013 r. odbył się Integracyjny Plener Plastyczny w Wojisławicach, którego gospodarzem był nasz Ośrodek oraz Fundacja Pomocy Dzieciom Niesłyszącym w Nowym Siodle. Organizacja pleneru wynikała z realizacji przez fundację zadania publicznego pt.: „Działania na rzecz niepełnosprawnych” wspieranego przez Burmistrza Mieroszowa. W imprezie artystycznej w arboretum w Wojsławicach wzięli udział uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mieroszowie, uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. J. Korczaka w Sokołowsku, zaproszeni wychowankowie z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej Catharina w Nowym Siodle oraz nasza delegacja. Powstały różnobarwne prace inspirowane pięknem ogrodu. Wśród użytych technik plastycznych dominowały pastele i gwasz. Słoneczna majowa pogoda sprzyjała integracji uczestników pleneru. Młodzi artyści po owocnej pracy chętnie posilili się grillowaną kiełbaską  w starej kuźni kowalskiej oraz pysznym ciastem.
Tego samego dnia na dziedzińcu starego folwarku odbyła się wystawa poplenerowa. W miłej atmosferze organizatorzy pleneru nagrodzili młodych artystów upominkami oraz dyplomami, podziękowali opiekunom oraz rodzicom uczestniczącym w plenerze. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających tego dnia arboretum. Impreza plastyczna spotkała się z wielką radością ze strony młodych artystów, sprzyjała integracji oraz nawiązaniu i zacieśnieniu relacji koleżeńskich. To była super majówka!