SZKOŁA PODSTAWOWA, BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA
Dane osobowe RODO

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych

tel. 601822371, e-mail: iod@bajan.com.pl

 

RODO

Biuletyn Informacji Publicznej
Kalendarz
Grudzień 2019
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Facebook

Miesięczne archiwum: Grudzień 2019

W grudniu, na terenie naszego Ośrodka przeprowadzona została świąteczna zbiórka darów dla bezdomnych zwierząt. Uczniowie naszego Ośrodka zorganizowali zbiórkę na rzecz czworonożnych znajdujących się pod opieką Fundacji „Na Pomoc Zwierzętom” w Boguszowie – Gorcach. Kolejny raz społeczność naszego Ośrodka nie pozostała obojętna na los bezdomnych i potrzebujących zwierząt. Dziękujemy wszystkim darczyńcom świątecznej zbiórki w naszym Ośrodku za karmę, żwirek, środki higieniczne  oraz  przysmaki dla potrzebujących czworonożnych.

W dniu 16 grudnia 2019 r. w naszym Ośrodku zaprezentowana została wystawa kart świątecznych. Choinki, bombki, aniołki i Mikołaje to świąteczne motywy , które pojawiły się na kartach świątecznych. Wszyscy chętni uczniowie  mogli wykonywać kartki dowolną techniką plastyczną , dzięki czemu powstały ciekawe prace.  W sumie było ich 110.  Karty świąteczne  były piękne, a ich autorzy włożyli w nie wiele pracy i serca.

W Dniu Pluszowego Misia został zorganizowany konkurs na najpiękniejszego misia. Powstały piękne prace płaskie jak i przestrzenne. Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami a wśród laureatów znaleźli się następujący uczniowie :
Kategoria prace płaskie:
1 miejsce – Oliwia klasa V
2 miejsce – Sebastian klasa VIa
3 miejsce – Kamila klasa V
Kategoria prace przestrzenne :
1 miejsce – Natalia klasa II br
2 miejsce – Daria klasa V
3 miejsce – Roksana klasa IVa

W dniu 4 grudnia 2019r. uczniowie klasy VII, V i III szkoły podstawowej byli na warsztatach artystycznych w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu.
Warsztaty obejmowały zdobienie szkliwionej porcelany. Uczniowie poznawali tajniki produkcji porcelany od projektu, na malowaniu porcelanowych produktów kończąc. Zwiedzanie muzeum uczestnicy rozpoczęli od przybliżenia przez panią przewodnik lokalizacji oraz historii fabryki porcelany w Wałbrzychu. Uczniowie poznali poszczególne etapy produkcji porcelany , odlewanie, wypalanie na biskwit, szkliwienie, ręczne malowanie, zdobienie farbami ceramicznymi, kalkomanię. Każdy uczestnik ozdabiał farbami według własnego pomysłu filiżankę i spodek, które mógł zabrać ze sobą i podarować na mikołajki drogiej osobie.