SZKOŁA PODSTAWOWA, BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA
Dane osobowe RODO

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych

tel. 601822371, e-mail: iod@bajan.com.pl

 

RODO

Biuletyn Informacji Publicznej
Kalendarz
Listopad 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Facebook

Miesięczne archiwum: Listopad 2019

Dnia 27 listopada 2019 r w naszym Ośrodku odbyła się zabawa andrzejkowa. W tym dniu wychowankowie mieli okazję znaleźć się w krainie wróżb i magii. Uczestnicy zabawy brali udział w następujących wróżbach; „But u progu”- osobę, której but przekroczy próg, będzie czekać miłość J, były „Pączki z wróżbami”, „Tańce na gazecie i z balonem”, „Lanie wosku” i przede wszystkim „Komnata wróżb”- gdzie czekały wróżbitki wraz z „Sercami miłości”, „Karteczkami- kim zostanę w przyszłości?” i wróżbą „Cztery kubeczki”.
  Na zakończenie wychowankowie wzięli udział w zabawie tanecznej i rozbijaniu nietoperza wypełnionego słodyczami. Radości było wiele, do samego końca. Andrzejki uważa się
za bardzo udane.

Dnia 18 listopada 2019 r w naszym Ośrodku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt „Przyszła jesień”. Uczestnicy wykonali bardzo ładne prace, które wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. 
  Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc komisja konkursowa zdecydowała nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością. Podczas oceniania uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej, ujęcie tematu, formę i wkład włożonej pracy. Zwycięzcami konkursu zostały uczennice z klasy III branżowej:

  1. Andżelika Ch.
  2. Paulina K.
  3. Katarzyna Ch.
    Laureatki dostały nagrody rzeczowe i dyplomy, a wszyscy uczestnicy słodki upominek. Opiekunowie Rady Wychowanków Gratulują jeszcze raz i dziękują za udział w konkursie.

W dniach 4 i 18 listopada br. uczniowie naszego Ośrodka brali udział w warsztatach poświęconych ,,Pierwszej pomocy”. W pierwszej części , pod opieką szkolnej pielęgniarki  Pani Doroty uczniowie oglądali filmy, w których przedstawiono różne trudne sytuacje oraz pierwszą pomoc przedmedyczną  np. : skaleczenie łamanie , omdlenie.
W drugiej części warsztatów uczniowie czynnie uczestniczyli w ćwiczeniach w udzielaniu pierwszej pomocy . Uczyli się przeprowadzać resuscytację krążeniowo-oddechową- u osoby, u której wystąpiło podejrzenie nagłego zatrzymania krążenia- czyli ustała czynna praca serca z utratą świadomości i bezdechem. Pani pielęgniarka pokazała sposób zabezpieczania się przed zarażeniem się różnymi chorobami. Należy ubrać rękawiczki i wykonywać czynności w odpowiedniej kolejności.
Każdy uczestnik warsztatów mógł sam się sprawdzić w trudnej sytuacji. Szkolenie przyniosło zamierzone rezultaty bo uczestnicy warsztatów duzi i mali wyszli zadowoleni i spełnieni, że pomogą w razie potrzeby.

Dnia 8 listopada o godzinie 11:11 przyłączyliśmy się do akcji “#Szkoła do hymnu”, która to była kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy “Rekord dla Niepodległej”. Na uroczystym apelu odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego, przedstawiciele klasy VI : Kewin, Julian i Santino pięknie zaprezentowali wiersze patriotyczne. Przypomnieliśmy sobie także jak na przełomie lat zmieniało się godło Polski i utrwaliliśmy sobie znaczenie barw flagi narodowej. Po prezentacjach uczniowie rozwiązywali quiz, w którym wykazali się znajomością zagadnień patriotycznych. Na koniec zadaniem uczniów było zaprojektowanie plakatów, na których zaprezentowali czym dla nich jest ojczyzna.Powstały wspaniałe prace . Zapraszamy do fotorelacja z uroczystego apelu.