SZKOŁA PODSTAWOWA, BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA
Dane osobowe RODO

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych

tel. 601822371, e-mail: iod@bajan.com.pl

 

RODO

Biuletyn Informacji Publicznej
Kalendarz
wrzesień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Facebook

Miesięczne archiwum: wrzesień 2021

W dniu 25.09.21 wychowankowie naszej placówki mieli możliwość wzięcia udziału w Pikniku Lotniczym ,który odbywał się pod hasłem Mieroszowska jesień z latawcami.
Wychowankowie zaopatrzeni w  latawce udali się na łąki przy Mieroszowskim Centrum Edukacji Lotniczej .
Po otwarciu imprezy latawcowej przez Prezesa Centrum , dzieci z dużym zainteresowaniem  przyglądały  się latawcom wykonanym na konkurs latawcowy , lotniom , paralotniom, modelom latającym.
Następnie dzieci i dorośli z wielką przyjemnością puszczali latawce wykorzystując znakomite warunki pogodowe.
Zadowoleni z lotów , ale też zmęczeni z przyjemnością spożyliśmy posiłek na świeżym powietrzu. Pełni wrażeń i pomysłów na latawce wróciliśmy do naszego ośrodka.
Opiekunowie : Agnieszka Zawadzka , Iwona Baran , Jacek Malczewski.

W dniu 24.09.21 odbyły się pierwsze w w tym roku szkolnym warsztaty matematyczno -przyrodnicze pod tytułem,, Pogoda  i jej elementy”.
W warsztatach wzięli udział uczniowie od klasy IV szkoły podstawowej do klasy pierwszej szkoły branżowej.
Ani temat warsztatów , ani ich termin nie były przypadkowe.
Pod koniec sierpnia przy szkole została zainstalowana mała stacja meteorologiczna.
Pozwala ona prowadzić uczniom/ wychowankom pomiary i obserwacje meteorologiczne , doskonalić umiejętności matematyczne przy opracowaniu pozyskanych z przyrządów danych.
Rozpoczynająca się jesień to dobry czas ,by uczniom w sposób praktyczny przypomnieć elementy pogody , zmiany oświetlenia Ziemi w trakcie ruchu obiegowego wokół Słońca, zwrócić uwagę na dokonujące się w przyrodzie zmiany u progu jesieni.
W czasie warsztatów uczniowie pracowali w zespołach międzyklasowych doskonaląc umiejętności komunikacyjne , ucząc się odpowiedzialności i solidarności zespołowej.
Dzieci dobrze radziły sobie z wykonywaniem przygotowanych zadań , wykazywały się kreatywnością.
Zadowolone twarze naszych uczniów pokazują ,iż warto pracować metodą warsztatową.
 Organizatorzy :
Sylwia Lewandowska , Agnieszka Zawadzka , Iwona Baran

W czwartek 16 września 2021r. uczniowie klas młodszych I- III wybrali się na wycieczką do Starej Kopalni w Wałbrzychu. Podążając podziemnym tunelem przenieśli się w świat górniczych opowieści, legend i tajemniczych postaci. Treści legend odnosiły się do początków wydobycia węgla w Wałbrzychu, postaci Skarbnika oraz  patronki górników – św. Barbary. Uczniowie wzięli także udział w zajęciach warsztatowych, w pracowni Centrum Ceramiki Unikatowej , gdzie z kawałka gliny lepili ulubioną postać nawiązującą do poznanych wcześniej legend.

W dniach 12-16.09.2021r. uczniowie naszego Ośrodka przebywali na “zielonej szkole” w ośrodku kolonijno-wypoczynkowym ‘ Alga”, w Sztutowie. W ramach zajęć w ośrodku oraz na plaży poznawali nadmorską faunę i florę, utrwalali pojęcia związane z morzem, zapoznawali się z obszarami chronionymi, ich znaczeniem oraz zasadami zachowania na tych obszarach.  Uczestniczyli w różnorodnych grach i zabawach m.in: grali w piłkę,  kręgle, bilarda, tenisa stołowego, piłkarzyki itp. W ramach wycieczek historyczno-przyrodniczych zwiedzili port w Gdyni, widzieli statek- muzeum “Dar Pomorza” oraz okręt-muzeum ORP “Błyskawica”. Z Gdyni wypłynęli katamaranem na Hel. Podczas godzinnego rejsu mogli obserwować statki czekające na wpłynięcie do portu oraz zachwycać się urokami Zatoki Gdańskiej . Po dopłynięciu na Hel zwiedzili Fokarium Stacji Morskiej im. Prof. Krzysztofa Skóry oraz spacerowali  Szlakiem  Militarnym, gdzie oglądali  militaria z okresu II Rzeczpospolitej.  Mogli również spróbować swojskiej, wojskowej grochówki ( była pyszna ). W Gdańsku zwiedzili Muzeum II Wojny Światowej, które zachwyciło niesamowitą architekturą z zewnątrz oraz oszałamiającą ilością ekspozycji wewnątrz budynku. Będąc w Gdańsku spacerowali również nad Mołtawą i podziwiali zabytki Starego Miasta. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni,  pełni wrażeń i nowo zdobytej wiedzy.