W dniach 12-16.09.2021r. uczniowie naszego Ośrodka przebywali na „zielonej szkole” w ośrodku kolonijno-wypoczynkowym ’ Alga”, w Sztutowie. W ramach zajęć w ośrodku oraz na plaży poznawali nadmorską faunę i florę, utrwalali pojęcia związane z morzem, zapoznawali się z obszarami chronionymi, ich znaczeniem oraz zasadami zachowania na tych obszarach.  Uczestniczyli w różnorodnych grach i zabawach m.in: grali w piłkę,  kręgle, bilarda, tenisa stołowego, piłkarzyki itp. W ramach wycieczek historyczno-przyrodniczych zwiedzili port w Gdyni, widzieli statek- muzeum „Dar Pomorza” oraz okręt-muzeum ORP „Błyskawica”. Z Gdyni wypłynęli katamaranem na Hel. Podczas godzinnego rejsu mogli obserwować statki czekające na wpłynięcie do portu oraz zachwycać się urokami Zatoki Gdańskiej . Po dopłynięciu na Hel zwiedzili Fokarium Stacji Morskiej im. Prof. Krzysztofa Skóry oraz spacerowali  Szlakiem  Militarnym, gdzie oglądali  militaria z okresu II Rzeczpospolitej.  Mogli również spróbować swojskiej, wojskowej grochówki ( była pyszna ). W Gdańsku zwiedzili Muzeum II Wojny Światowej, które zachwyciło niesamowitą architekturą z zewnątrz oraz oszałamiającą ilością ekspozycji wewnątrz budynku. Będąc w Gdańsku spacerowali również nad Mołtawą i podziwiali zabytki Starego Miasta. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni,  pełni wrażeń i nowo zdobytej wiedzy.