SZKOŁA PODSTAWOWA, BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA
Dane osobowe RODO

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych

tel. 601822371, e-mail: iod@bajan.com.pl

 

RODO

Biuletyn Informacji Publicznej
Kalendarz
październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Facebook

Miesięczne archiwum: październik 2023

Logo manufaktury  Dzika Owca
Logo manufaktury Dzika Owca

W dniu 26 października 2023r. grupa uczniów uczestniczyła w warsztatach z lepienia w glinie w pracowni artystycznej – w Manufakturze Dzika Owca w Sokołowsku. Zajęcia z rękodzieła poprowadziła pani Dagny.
Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, jakie właściwości ma glina i jak z niej zrobić naczynia i figurki. Usprawniali umiejętności lepienia naczyń – wałkowania, wykrajania, łączenia, wygładzania, sprawdzali, jak glina reaguje na dotyk, jaka jest plastyczna i krucha jednocześnie. Poznali rodzaje gliny i różnice, jakie są między nimi, który rodzaj gliny sprawdzi się przy mniejszych, a który przy większych projektach. Glina to niezwykły materiał, który może mieć różne barwy – białą, ceglastą, różową, szarą albo szarozieloną. Uczniowie poznali narzędzia niezbędne do pracy w glinie oraz jak przygotować glinę by z łatwością poddała się dłoniom. Dowiedzieli się jak przygotować ulepione formy do wypieku i szkliwienia oraz w jakiej temperaturze należy je wypalać. Wiele emocji wzbudziło dekorowanie ulepionych form poprzez odciskanie, wycinanie i żłobienie.
Po zakończonych warsztatach uczestnicy warsztatów wyszli z pracowni z poczuciem sprawczości i twórczo spędzonego czasu.

Zdjęcia wykonane przy użyciu sprzętu #LabolatoriaPrzyszłości #LabolatoriaPrzyszlosci

Dnia 25 października 2023r wychowankowie naszego Ośrodka wraz opiekunami Rady Wychowanków i wychowawcami grup udali się na Cmentarz Komunalny w Mieroszowie. Celem uczczenia pamięci zmarłych. Dzieci pomodliły się i zapaliły znicze pod pomnikiem poległych żołnierzy. Posprzątali groby i miejsce wokół nich, na znak szacunku i pamięci dla zmarłych. Podczas wyjścia wychowankowie poznali tradycje związane z Dniem Wszystkich Świętych, wiedzą w jaki sposób zachować się na Cmentarzu, aby nie zakłócać spokoju zmarłych i osobom odwiedzającym to miejsce.

Zdjęcie grupowe pod Pomnikiem Poległych Żołnierzy
Zdjęcie grupowe pod Pomnikiem Poległych Żołnierzy
Zdjęcie grupowe pod Krzyżem Świętym
Zdjęcie grupowe pod Krzyżem Świętym

Zdjęcia wykonane przy użyciu sprzętu #LabolatoriaPrzyszłości #LabolatoriaPrzyszlosci

Dnia 20 października 2023 r w naszym Ośrodku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie pleneru plastycznego pt. „Jesień w Nowym Siodle.” Uczestnicy wykonali cudowne prace, które wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie.
Wyłonienie zwycięzców nie było łatwe. Komisja konkursowa zdecydowała nagrodzić prace odznaczające się szczególną kreatywnością. Podczas oceniania uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej, formę i wkład pracy. Konkurs zwyciężyli uczniowie w następujących kategoriach:
Kategoria Szkoła podstawowa
I miejsce Jonatan M. kl. VII
II miejsce Roksana Z. kl. VIIIA
III miejsce Igor Z. kl. VIIIA

Kategoria Szkoła Branżowa:
I miejsce Gabriel N. kl. I BR A
II miejsce Dawid R. kl. II BR
III miejsce Adam C. kl. I BR A

Laureatom zostały wręczone nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy dostali słodki upominek. Organizatorzy pleneru plastycznego jeszcze raz gratulują i dziękują za udział w konkursie.

Zdjęcia wykonane przy użyciu sprzętu #LabolatoriaPrzyszłości #LabolatoriaPrzyszlosci