maj 2024

W dniu 9 marca 2016r. odbyły się warsztaty edukacyjno- wychowawcze na temat zachowań ryzykownych dla życia, szkodliwości palenia papierosów.
Celem warsztatów było podniesienie poziomu wiedzy u uczniów w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie , kształtowanie postaw asertywnych w obliczu zagrożeń nałogami. Organizatorem  tych zajęć był zespół promocji zdrowia i pedagog szkolny.
Zajęcia edukacyjne objęły projekcję filmu oraz warsztaty. Ponad to wśród uczniów przed zajęciami  pedagog przeprowadził  ankietę  dotyczącą kontaktu z papierosami.
Zajęcia rozpoczęły się od prelekcji na temat zgubnych następstw używania wyrobów tytoniowych  oraz ekspozycji na dym.
Uczniowie wzięli udział w doświadczeniu edukacyjnym „paląca maszyna”, gdzie nastąpiła symulacja osadzania się szkodliwej smoły w czasie palenia papierosa. Wychowankowie sprawdzali swoją wiedzę podczas rozwiązywania zadań : układali zdania z rozsypanki wyrazowej , rozwiązywali krzyżówki, zaznaczali na planszy miejsca w organizmie człowieka narażone na szkodliwe działanie dymu papierosowego.
Na koniec zajęć wychowankowie wykonywali w grupach plakaty dotyczące sprzeciwu wobec  palenia.