W ramach projektu „ Turystyka i krajoznawstwo – promocja walorów turystycznych Ziemi Wałbrzyskiej” (Zwiedzamy ciekawe zakątki naszej okolicy) Wspieranego przez Powiat Wałbrzyski wychowankowie uczestniczyli w wycieczce na Stożek Wielki (841 m n.p.m.) w Unisławiu Śląskim, który położony jest w północno-środkowej części Gór Kamiennych, na pograniczu z Górami Wałbrzyskimi, na północnym zachodzie od miejscowości Sokołowsko. Jest to jedno z najbardziej charakterystycznych wzniesień powulkanicznych, o formie poosuwiskowej w kształcie stożka, o ostro zakończonej części szczytowej i stromych zboczach, z wyraźnie zaznaczonym wierzchołkiem.

W maju wychowankowie zobaczyli Przełęcz Trzech Dolin, która znajduję się u podnóża Waligóry w centralnym punkcie Gór Kamiennych, gdzie zbiegają się granice zlewni trzech potoków: Rybnej, Sokołowca i Złotej Wody oraz gdzie  schodzą się trzy grzbiety głównego grzbietu Gór Suchych: grzbiet najwyższy z Waligórą, grzbiet z Klinem i grzbiet z Graniczną i Bukowcem.

Wychowankowie byli też na Górze Włodarz (811 m n.p.m.) w Górach Sowich. Góra ta położona jest w północno-zachodniej części pasma Gór Sowich, w małym grzbiecie Masywu Włodarza, około 2,2 km na zachód od centrum miejscowości Walim.

Zwiedzali tam podziemny kompleks „Włodarz” oraz płynęli łodzią po zalanych sztolniach. Atrakcją była również wystawa pojazdów i maszyn militarnych przed wejściem do podziemi.

Wychowankowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach koła, angażowali się w przygotowania do wycieczek oraz przestrzegali zasad bezpiecznego zachowania się w górach.