SZKOŁA PODSTAWOWA, BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA
Dane osobowe RODO

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych

tel. 601822371, e-mail: iod@bajan.com.pl

 

RODO

Biuletyn Informacji Publicznej
Kalendarz
czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Facebook

Dzienne archiwum: 6 czerwca 2022

W dniu 2 czerwca 2022r. r. uczniowie kl. VI i VIII uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej. Podróż z Wałbrzycha do Jaworzyny i z powrotem odbyła się pociągiem. W Muzeum Kolejnictwa, czekały na uczestników wycieczki wspaniałe przeżycia: zwiedzanie starych parowozów, wagonów, zbiorów czapek kolejarskich, biletów PKP, starych telefonów, pojazdów, dawnych urządzeń domowych, zabawa przy ruchomej makiecie pociągów.


Podczas zwiedzania i oglądania eksponatów uczniowie dowiedzieli się od pana przewodnika m.in.: o tym, jak działa parowóz, ile pracy wymaga wprawienie go w ruch, co robi obrotnica, kim jest maszynista. Zostawiliśmy również po sobie mały ślad, wpisując się do Księgi gości. Pozytywne wrażenia z wycieczki na pewno na długo zostaną w pamięci. Była to piękna lekcja historii, możliwość rozwijania zainteresowań technicznych oraz poznania zawodów. To także lekcja ekologii, zrealizowany cel konkursu pn. „Wybieram kolej bo dbam o środowisko”.


Ciekawostka…
Ostatnią regularną linię zwykłego ruchu pasażerskiego w Europie obsługiwaną przez lokomotywy parowe zamknięto 31 marca 2014. Było to połączenie Wolsztyn – Leszno w Polsce. Połączenie to zostało reaktywowane 15 maja 2017 r.

dav

Tegoroczny Dzień Dziecka wychowankowie spędzili bardzo aktywnie na wielu imprezach.

Aktywny wypoczynek – nie tylko słodycze

1 czerwca, dzięki zaproszeniu Pana Starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego, wzięliśmy udział w Dniu Dziecka organizowanym przez Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego oraz Wójta Gminy Walim, któremu towarzyszyło otwarcie sowiogórskiego skate parku w Walimiu. Na uczestników czekało wiele atrakcji, gier, zabaw i niespodzianek, a także słodki poczęstunek. Największą popularnością wśród naszych uczniów cieszyły się trampoliny. Po skakaniu mogliśmy ochłodzić się lodami oraz skosztować waty cukrowej. Chętnie włączaliśmy się do wspólnego tańca oraz śpiewania. Po zabawie uzupełniliśmy siły pysznym bigosem i grochówką.
Organizatorom imprezy dziękujemy za zaproszenie i dobrą zabawę!


W placówce organizatorami szkolnej imprezy byli nauczyciele wychowania fizycznego. Tego dnia dopisała nam pogoda, humory i energia do sprawdzenia własnych sił w różnych konkurencjach sportowych oraz zabawach.

Uczniowie Szkoły Branżowej, przy wsparciu nauczycieli przedmiotów zawodowych, w ramach warsztatów, które odbyły się 31 maja pt. „Słodkości i inne pyszności” przygotowali słodki poczęstunek dla swoich kolegów i koleżanek oraz przybyłych gości.
Z okazji Dnia Dziecka w nasze progi zawitali też mili goście z upominkami – Pan Rafał Wójcik z grupą młodzieży z I LO w Wałbrzychu. Na świeżym powietrzu rozegraliśmy m.in. turniej plenerowy Kubb, turniej koszykówki, a także spróbowaliśmy swoich sił w przeciąganiu liny. Nawiązaliśmy nowe znajomości i świetnie się bawiliśmy.
Naszym gościom serdecznie dziękujemy za odwiedziny, wielkie serce i wspólnie spędzony czas.


W godzinach popołudniowych wychowankowie naszego Ośrodka wraz z wychowawcami udali się, na wycieczkę pieszą na „Polanę pod Czerwoną skałą” w Golińsku.


Od początku do końca wycieczki dopisywał wspaniały humor oraz jeszcze ładniejsza pogoda…

Przechodziliśmy przez ścieżkę dydaktyczną, gdzie dowiedzieliśmy się jakiego rodzaju jest skała, oraz jakie występują tam grzyby, drzewa, a także rośliny. Czekało na nas rozpalone ognisko, na którym piekliśmy pyszne kiełbaski. Spędziliśmy mile czas grając w „Zośkę” i tańcząc „Chocolate”. Do Ośrodka wróciliśmy pełni wrażeń po całym dniu świętowania.

DZIEŃ DZIECKA BYŁ BARDZO UDANY!!!