Enter your text here

Dary dla konia Kubusia

W dniu 30 października 2018 r. delegacja uczniów z naszego ośrodka pojechała do Kowalowej ze zbiórką pysznych marchewek, buraczków, jabłek oraz  różnych suplementów paszowych dla konika Kuby. Koń jest podopiecznym gospodarza pana Adama. Byliśmy poruszeni historią opowiedzianą przez gospodarza , o tym skąd pochodzi koń. Okazało się,że został on uratowany i zaopiekował się nim właśnie pan Adam. Pomysłodawcami  akcji zbiórki smakołyków dla konia byli rodzice naszego ucznia  z klasy VI. Społeczność  szkolna z wielkim zaangażowaniem zgromadziła dary na terenie ośrodka. Spotkanie z Kubą dostarczyło nam wielu wzruszeń i nowych doświadczeń. Uczestnicy wyjazdu do gospodarstwa mieli okazję osobiście poczęstować konika, pogładzić po pyszczku. A pan Adam opowiadał nam o historii zwierzęcia, w jaki sposób dba o niego i jak pielęgnuje.
W gospodarstwie u pana Adama zaprzyjaźniliśmy się z jego kotami i pieskiem. Potem mieliśmy okazję z bliska zobaczyć traktor. Wielką atrakcją była możliwość wejścia do ciągnika i zobaczenia go z bliska, od środka w kabinie. Serdecznie dziękujemy panu Adamowi za miłe przyjęcie.